ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9007090
*
nr 900 7090
Spegel
Sent 1800-tal, höjd: 132
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 juni 2014
kl 20:18:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/6 17:10:05
1
700 kr
16/6 18:31:02
2
800 kr
16/6 20:03:53
3
900 kr
16/6 20:12:08
1
1.100 kr
16/6 20:12:21
4
1.100 kr
16/6 20:12:38
4
1.200 kr
16/6 20:13:10
3
Vinnande bud
16/6 20:15:31
3
justering av budtak
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 900 7090
Spegel
Sent 1800-tal, höjd: 132
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 juni 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/6 17:10:05 | 1 | 700 kr |
16/6 18:31:02 | 2 | 800 kr |
16/6 20:03:53 | 3 | 900 kr |
16/6 20:12:08 | 1 | 1.100 kr |
16/6 20:12:21 | 4 | 1.100 kr |
16/6 20:12:38 | 4 | 1.200 kr |
16/6 20:13:10 | 3 | Vinnande bud |
16/6 20:15:31 | 3 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27